opisy produktów i kategorii napisane przez profesjonalnego copywritera

Opisy produktów w sklepie internetowym – czy naprawdę ich potrzebuję?

Zapewne przeżylibyśmy bez nich koniec świata, a także rok na bezludnej wyspie. Jednak pragnąc zwiększyć swoją sprzedaż w sklepie internetowym, raczej się bez nich nie obędziemy. Uwierzcie, że z pozoru banalne opisy produktów oraz kategorii naprawdę potrafią wyróżnić daną markę spośród innych na wielu płaszczyznach.

Produkt jaki jest, nie każdy widzi

Wielu sprzedawców wychodzi z założenia, że przecież widać, że sprzedają taki krem takiej marki o takim składzie, więc po co konkretne informacje ubierać w daremne słowa, za które może jeszcze mają zapłacić. Myślą, że grafika, podanie nazwy producenta oraz ceny produktu jest całkowicie uzasadnionym wysiłkiem, który w przyszłości zaowocuje niesamowitymi wynikami sprzedaży. Przykro mi to mówić, jednak takie osoby są w błędzie.

Coś dla duszy i dla Google’a

Amerykańscy naukowcy oraz magowie marketingu niejednokrotnie dowiedli, że bez dobrych treści nie jesteśmy w stanie sprzedać nawet najlepszego produktu. Dlaczego tak się dzieje? Z dwóch powodów. Po pierwsze, konsumenci, wchodząc na stronę sklepu internetowego, automatycznie poszukują opisanych słowami korzyści, które otrzymają po zakupie wybranego dobra. Zachęcające, lecz nienachalne treści pisane językiem korzyści powodują, że człowiek uświadamia sobie potrzebę posiadania przedstawionego cudu oraz zaczyna pragnąć nowego kremu, spodni dresowych, patelni z teflonem czy żelu z jonami srebra. Dlatego też podanie suchej, zimnej i bezlitosnej specyfikacji, w większości wypadków nie przełoży się na rosnące sumy na koncie bankowym.

Po drugie, chcąc być dobrym i poważanym użytkownikiem internetu, powinniśmy respektować autorytet Wielkiego Google’a. To w końcu on zadecyduje o tym, czy nasz opis produktu zawiera kluczowe frazy, czy jest wartościowy i godny wyróżnienia na pierwszych stronach wyszukiwarki.

Dobry opis produktu, czyli jaki?

Uchylając rąbka copywriterskiej tajemnicy, zdradzić mogę, że dobry opis produktu powinien być:

  • zgodny z prawdą nie możemy o szczoteczce do mycia zębów poręczyć, że jest to urządzenie wielofunkcyjne, którym ugotujemy obiad, uśpimy dziecko czy wyrobimy nadgodziny w pracy. Mówienie prawdy to szacunek okazywany potencjalnym klientom.
  • napisany językiem korzyści każdy z nas lubi słuchać, czytać, dowiadywać się o dobrych rzeczach, tym bardziej, gdy staje przed decyzją zakupu danego produktu. Opis powinien w rzetelny sposób przedstawiać zalety towaru, który chcemy sprzedać.
  • nieusypiający nawet zapaleni czytelnicy, bibliofile i inni szaleńcy nie przebrnęliby przez kilka tysięcy znaków składających się na opis produktu. Innymi słowy należy przemyśleć długość treści tak, aby nie była za krótka, a przede wszystkim nie stała się lekturą nasenną.
  • nasycony słowami kluczowymi to gratka dla Wielkiego Google’a. W końcu w jakiś sposób musi znaleźć nasze produkty spośród kilkuset tysięcy innych. Jak inaczej jak między innymi poprzez wyważony dobór słów kluczowych.

Czy mogę zrobić to sam?

Jeśli potrafisz napisać kreatywne opisy produktów i kategorii w zadowalający Wielkiego Google’a sposób dlaczego miałbyś tego nie zrobić? Jeśli jednak brakuje Ci umiejętności, samozaparcia, świeżo mielonej kawy czy czasu zdaj się na usługi profesjonalnego copywritera 😉

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *